Profesjonalne rozwiązania również dla rolnictwa

Wentylatory przeznaczone do montażu ściennego lub okiennego, zarówno w wersji nawiewnej jak i wyciągowej dla bardzo szerokiego wachlarza średnic od 350 mm do 710 mm.
Wyposażone w silniki trójfazowe lub jednofazowe w wykonaniu TH - specjalnie zaprojektowane konstrukcje z uwzględnieniem systemów uszczelnień dla stosowania w pomieszczeniach inwentarskich.

Odporne na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz warunki i atmosferę panującą w chlewniach, oborach, stajniach czy też fermach drobiu.
Bardzo dobrze przystosowane do sterowania napięciowego prędkości obrotowej silnika oraz do pracy w układach automatyki.

Do współpracy z żaluzją, zabezpieczającą pomieszczenie przed opadami atmosferycznymi, dostępem owadów, ptaków itp. (patrz produkt: Żaluzje).

Dzięki zastosowanym konfiguracjom wirników z łopatkami typu “L” lub “M” oraz odpowiednio dobranym silnikom, charakteryzują się niskim poziomem hałasu. Używane wysokosprawne wirniki przekładają się bezpośrednio na niewielkie zużycie energii. Obudowa wentylatora wykonana z kompozytów zbrojonych włóknem szklanym to gwarancja wysokiej wytrzymałości mechanicznej konstrukcji i odporności na uderzenia. Stosowany kompozyt jest przede wszystkim odporny na agresywne środowisko zewnętrzne, znacznie wydłuża okres eksploatacji wentylatora oraz co bardzo ważne, przekłada się na znacznie mniejszy całkowity ciężar wentylatora w porównaniu z wykonaniami stalowymi.

Przystosowane do przetłaczania powietrza i innych czynników chemicznie obojętnych.
Opcjonalnie dostępne w wersji odpornej na działanie agresywnych czynników chemicznych.
Posiadają znak CE.

Dokładne dane przepływowe przedstawia tabela poniżej.
Charakterystyki przepływowe każdego wentylatora dostępne po kliknięciu na przycisk info w tabeli. Wirniki wentylatorów typu S wyważane są dynamicznie w klasie G6,3.

Konfiguracja standardowa:
Zakres średnic: 400 - 710 mm.
Zakres wydajności: 4700 - 23790 m3/h
Dostępne moce silników: 0,09 do 2,2 kW.
Silniki: asynchroniczne, wykonane w zamkniętej obudowie z odlewu aluminiowego lub żeliwnego, wyposażone w łożyska bezobsługowe; 1 lub 3 fazowe, IP 55.
Standardowa temperatura pracy: -20 do +40 oC.
Obudowa wentylatora: zoptymalizowany kształt wlotu powietrza, tworzywo sztuczne; kompozyt szklano-poliestrowy, wraz z siatką osłonową, malowaną farbą epoksydową.
Stosowane wirniki: wysokosprawne z profilowanymi łopatkami wykonane z bardzo trwałego tworzywa sztucznego - PPG (polipropylen zbrojony włóknem szklanym), piasty wirników - aluminium odlew ciśnieniowy.

Wyposażenie opcjonalne:
Silniki: wodo i pyłoszczelne z możliwością mycia metodą ciśnieniową.
Wirniki odporne na agresywne środowisko zewnętrzne.