Zaprojektowane do ciągłej pracy w zakresie temperatur od -20 do +100oC. W odróżnieniu do wentylatorów Kanałowych typu: K, wirniki wentylatorów HT zostały wyposażone w łopatki przystosowane do pracy w temperaturze maksymalnej: +130oC.

Materiał łopatek: tworzywo sztuczne - poliamid zbrojony włóknem szklanym.

Lekki a jednoczenie wytrzymały na wysokie temperatury wirnik wydłuża znacznie żywotnoć łożysk eksploatowanych w wysokiej temperaturze silników. Przystosowane do przetłaczania powietrza i innych czynników chemicznie obojętnych.

Silniki wentylatorów zostały przeliczone i dobrane do eksploatacji wentylatorów w pełnym zakresie deklarowanych temperatur, to jest: od -20 do +100oC.
Starannie dobrane profile łopatek wirników oraz ich konfiguracje przekładają się na niskie zużycie energii w wietle uzyskanych parametrów przepływowych.
Zastosowane specjalne materiały części wentylatorów HT oraz ich specjalny odporny na wysokie temperatury silnik sprawiają, że produkty charakteryzują się wysoką niezawodnocią. Posiadają znak CE.

Przedstawione poniżej krzywe charakterystyk zostały przeliczone i obrazują parametry przepływowe wentylatora w temperaturze T=100 oC.

Dokładne dane przepływowe przedstawia tabela poniżej.
Charakterystyki przepływowe każdego wentylatora dostępne po kliknięciu na przycisk info w tabeli.
Konfiguracja standardowa:
Zakres średnic: 500 - 1000 mm.
Zakres wydajności: 9480 do 41370 m3/h
Dostępne moce silników: 0,75 do 5,5 kW.
Silniki: asynchroniczne, wykonane w zamkniętej obudowie z odlewu aluminiowego lub żeliwnego; 1 lub 3 fazowe, IP 55.
Standardowa temperatura pracy: -20 do +100 oC.
Obudowa wentylatora: blacha stalowa spawana, zabezpieczona przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe.
Stosowane wirniki: wysokosprawne z profilowanymi łopatkami wykonane z bardzo trwałego tworzywa sztucznego - PAG (poliamid zbrojony włóknem szklanym), piasty wirników - aluminium odlew ciśnieniowy. Wirniki wyważane są dynamicznie w klasie G6,3.

Wyposażenie opcjonalne:
Wentylatory wyposażone w wirniki z RYT (rytonu) stosuj wszędzie tam gdzie występuje: agresywne środowisko zewnętrzne / wysokie zapylenie / wysokie prawdopodobieństwo uderzeń mechanicznych.
Dostępne również z wirnikami odpornymi na gaz luxan.
Silniki: IP 56, klasa izolacji H, suchy lub mokry tropik.